Перший вебінар з цього циклу відбувся за участі засновниці Наукового ліцею ім. Клима Чурюмова, ГО "Фонд "Відкрита політика", координаторки Громадянської платформи з реформування наукової сфери в Україні Ірини Жданової та психологині, заступниці директора Інституту соціальної і політичної психології НАПН України Любові Найдьонової.
![](https://static.tildacdn.com/tild6235-3335-4864-a637-626666613762/289576508_4230913664.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3333-6238-4834-b361-633965333135/57af69be-9828-4c48-8.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3835-3537-4536-a632-613932643037/289864007_4230913364.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild3966-3066-4531-b232-626130383233/00a6105e-7ed8-44b4-9.jpg)
Декілька варіантів розумного відпочинку для дітей в умовах війни реалізує в своїй літній програмі Науковий ліцей ім. Клима Чурюмова. Так, на базі власного пансіону ліцею, що міститься у високогірному селі Космач в Карпатах, організовано табір «Пригоди у Green STREAM-країні». Більше інформації тут
![](https://static.tildacdn.com/tild3236-3037-4864-a637-663836313235/289564600_4230913564.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6339-6539-4332-b530-306230643134/2888936f-f801-4007-b.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6563-6432-4832-a535-616337393536/40620390-3c51-4aa7-a.jpg)
![](https://static.tildacdn.com/tild6439-6464-4466-b361-326134633938/16d8bb75-e012-4872-a.jpg)
На канікулах найкращий варіант - це обирати розумний відпочинок. Шукати саме табори розумного відпочинку, або поєднувати науково-популярні лекції в режимі онлайн з офлайн активністю. Якщо говорити про навчальний процес, то моя рекомендація - обирати саме ті школи, в яких багато уваги приділяється ментальному здоров'ю дитини і є така програма, що забезпечить простір і для батьків. Тобто, щоб виконувались домашні завдання в школах, а родина була простором, де можна радіти, відпочивати, а не задавати весь час питання “ти зробив домашнє завдання?”, “яка в тебе оцінка?” та інші питання, які дитині кладуть в мішок на плечі і цей мішок, власне, не дає крилам дитини рости, - зазначила Ірина Жданова