Новини

В пансіоні Наукового ліцею Чурюмова в Карпатах, 21-27 квітня, відбувся Астрокемп

В пансіоні Наукового ліцею Чурюмова в Карпатах Міжнародна зелена школа/Космач 21-27 квітня відбувся Астрокемп. Його метою було дати учням-олімпіадникам та підліткам, яким просто цікаво досліджувати світ, можливість вивчити глибше математику, астрономію, в т.ч. спостережну астрономію, та оздоровитись в горах. Школярі приїхали у високогірне с. Космач на Гуцульщині з різних регіонів України: Суми, Миколаїв, Харків, Ужгород, Волинська область, Вінниця, Київ ін.

14 переможців олімпіад з астрономії і фізики та учнів зі шкіл, де не вивчають астрономію, навчались разом з вченими: математиком Іриною Єгорченко, астрономом, ботаніком Олександр Баранський, золотою призеркою міжнародної олімпіади з астрономії Діана Зазубик.

В таборі було 3 програми:

A1) для олімпіадників високого рівня (переможців всеукраїнських змагань)

A2) середнього рівня (призерів обласних і міських олімпіад)

B)науково-популярна мотиваційна програма.

Одночасно, в розкладі було багато спільних активностей: астрономічні спостереження, ігри, походи в гори, майстерки з українських ремесел (створення сирних іграшок, гончарство), дослідницькі експедиції, вечірня ватра, чайні церемонії і просто спілкування.

Такий інклюзивний підхід дає можливість з одного боку, для олімпіадників різного рівня поглибити знання з астрономії, фізики, математики через інтенсив з викладачами високого рівня. З іншого боку, це можливість мотивувати до вивчення астрономії, фізики, математики навіть тих дітей, хто в школі має стереотипну оцінку “балбєс”, а в табеліі - 4 бали з математики. Адже тут, разом із захопленими ровесниками і викладачами вони не лише соціалізуються, а й отримують досвід, що виявляється “Я ЗНАЮ і МОЖУ”. Формули стають не такими вже й страшними, коли ти розумієш процеси. А головне, астрономія, геологія - це вау як цікаво і тут потрібна й математика).

Окремо в програмі була геологія для групи дослідників. Ледь не щодня вони ходили в геологічні експедиції і приносили зразки порід, які досліджували, порівнювали з колекцією Зеленої школи, індентифікували. Підсумковою була загальна для всіх лекція-практикум з геології з аналізом взірців порід юних дослідників від @Катерина Юськова , викладачки Наукового ліцею ім. Клима Чурюмова.

В програмі математики від Ірина Єгорченко олімпіадники розв'язували різні задачі, а також головоломки, вивчали нестандартні методи розв'язування задач, основи теорії чисел, ознаки подільності, симетрію, принцип парності, використання теорії графів для задач в інших розділах математики. Для групи дослідників, були не лише головоломки, геометричні задачі, математичні фокуси, а й цікава дискусія про дискретну математику і навіщо взагалі математикаі. Учасники представляли цікаві заняття. Підсумковою було загальна лекція про українських математиків — діаграми Вороного та пакування сфер.

7-денна програма була надзвичайно інтенсивною і включала 52 астр. годин занять:

- математика для астрономів олімпіадників, 9 год

- олімпіадна астрономія, 11 год

- астрометрика, 11 год

- спостереження Сонця, нічні астрономічні спостереження, 2 год

- геологія, 1 год

- ботанічна експедиція із ШІ, 2 год

- українські ремесла, 4 год

- спорт, в т.ч. походи в гори, 12 год

- підготовка та участь в конференції, 2 год

Астрокемп закінчився конференцією "Від екології душі - до екології Всесвіту", на якій команди учасників представляли свої задачі і рішення.

Астрокемп став можливим за підтримки меценатів RochMaidan та спонсорської програми Наукового ліцею Чурюмова для школярів- переможців олімпіад .