Сімейне навчання передбачає опанування всім навчальним матеріалом самостійно. Екстернат - із вчителями. Учні Ліцею на екстернаті і на сімейній формі навчання отримують цифрові шкільні підручники.
Консультації та допомогу вчителів. Але на сімейній - за окрему оплату, в екстернаті - це включено в пакет.
Учні на сімейній формі навчання не мають доступу до Google класів із матеріалами, на відміну від екстернату.
Більше тут:
Екстернат — це вид навчання, коли учень_(-ця) зареєстрований у школі (є відповідна заява від батьків), але навчається вдома. При цьому складає всі семестрові, річні контрольні в Ліцеї. Можна дистанційно. Навчається за шкільними підручниками , які ми даємо в депозитарії в електронному вигляді. Приходить на консультації в онлайн-режимі реального часу до вчителів у Ліцей. Або дивиться запис і запитує в дистанційному форматі (асинхронно, тобто не в режимі реального часу, а як коментарі-питання в Google Classroom. Також під час складання іспитів він_/ вона визнається учнем школи, за якою закріплений на підставі заяви батьків до зарахування в Науковий ліцей Чурюмова
Особливість екстернату в Україні в тому, що законодавчо він доступний не для всіх.
Згідно з
Положенням про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах на нього можуть перейти тільки:
- учні з особливими потребами;
- діти-спортсмени або ті, які займаються мистецтвом;
- учні, які випереджають шкільну програму;
- діти, які часто переїжджають у зв'язку з відрядженнями батьків або живуть за кордоном;
- учні, які проживають на тимчасово окупованій території чи на не контрольованій Україною території;
- діти-іноземці або учні без громадянства, які проживають на території України;
- учні, які не завершили здобуття загальної середньої освіти або є випускниками минулих років і не мають результатів річного оцінювання з окремих навчальних предметів та/або не пройшли атестацію.
Cімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Ця форма прописана в Законі "Про освіту". Відповідають за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за державні стандарти освіти, батьки. Є державний стандарт освіти для початкової школи. Для 5-9 класів. Для 10-11 класів. Окремо є стандарт спеціалізованої освіти наукового спрямування, за яким працює наш Ліцей. Але на сімейній формі і екстернаті ми не надаємо цієї послуги. Лише стандарт загальноосвітній, звичайних шкіл України (не спеціалізованих).
Якщо рівень знань дитини виявиться не задовільний, школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання. Тобто дистанційно або екстернат. Ми не будемо атестувати дитину, яка не засвоїла програму за державним стандартом.
Положення про сімейну освіту має загальний характер і стосується всіх державних і приватних шкіл без винятку. Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.
Під час сімейного навчання важливим є рівень знань дитини, щоб вона не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання чотири рази на рік. У нашому Ліцеї це проходить як онлайн чи офлайн. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:
- - рекомендувати батькам перевести дитину на дистанційну форму (для учнів 1–4-х класів);
- - своїм рішенням перевести учня на дистанційну форму (для учнів 5–11-х класів).
Ліцей сприяє організації процесу навчання. Учні Ліцею на сімейній формі навчання отримують цифрові шкільні підручники. Консультації та допомогу вчителів. Але за окрему оплату. Не мають доступу до Google класів із матеріалами, на відміну від екстернату.