Відгуки
Відгуки про навчання від наших учнів
Відео-відгук режисера Олеся Саніна про пансіон в Карпатах
ВІДГУКИ
 • Перед тим, як ми дізналися про Науковий ліцей ім.Чурюмова, мій син навчався в досить таки непоганій гімназії. Після того, як розпочався карантин, більшість учнів залишилися без якісної освіти. Враховуючи ще й той факт, що учні дуже перевантажені великою кількістю предметів, ми вирішили, що треба щось змінювати. Виявилося, що зараз є достатньо дистанційних шкіл, але більшість із них не проводять "живі" уроки, а просто мають якісь платформи, на яких викладають домашнє завдання. Продовжуючи пошуки, я натрапила на презентацію Наукового ліцею, яку робила Ірина Жданова і мені відгукнулося її кожне слово. Виявилося, що у цій школі навчання проходить у форматі "живих" уроків на платформі Zoom, викладачі найвищого рівня, мають вчені ступені. До того ж, у навчальному закладі піклуються про патріотичне та культурне виховання учнів. Я не вагаючись перевела сина у ліцей. Протягом вересня діти мали багато культурних заходів. Нам найбільше сподобалась екскурсія до обсерваторії в Лісниках. Коли розпочалось навчання, я була приємно вражена якістю уроків та дбайливим супроводом нашого тьютора.Тепер я впевнена - це найкращий вихід! Дитина має час відвідувати свої улюблені гуртки, займається у спокої, без стресу, не наражає себе і своїх батьків на небезпеку. На мою думку, у старших класах це найкращий вихід для тих, хто хоче гарно підготуватися до ДПА і ЗНО.
  Ольга Волчатова
  мати учня 8 кл., 2020 р.
 • Принял решение отдать ребенка в лицей потому что он сам захотел учиться онлайн, а в других онлайн-школах не было отдельных программ по олимпиадным или углубленным физике и математике. Понравилось то, что удалось сформировать программу обучения исходя из интересов, заявленных самим ребенком.

  Ожидаю, что у ребенка улучшатся результаты в конкурсах по физике и математике, а общение с более широкомыслящими «ботанами» повысит у сына планку амбиций.
  Денис Крищенко
  батько учня 9 кл., 2021 р.
 • В обучении нравится то, что я нахожусь дома. Мой любимый предмет - геометрия. Преподают как урок с репетитором, один на один, но у преподавателя есть желание в первую очередь слушать меня, а не себя.
  Артем
  син Дениса Крищенка
 • З першим випускником, що поступив! Інформую, що Артем поступив до КТЕП (коледж електроприладів) з дуже значним запасом по оцінках. Дуже вдячний за терпіння та зусилля з підготовки дрібного пані Людмилі Бондаренко (укрмова) та пані Ірині Єгорченко (математика).
  Відгук Дениса Крищенка
  після закінчення сином 9 кл. і отримання державного документу про освіту свідоцтва за 9 кл.
 • Если вы ищите нереальный опыт для своего ребёнка, высокий уровень специалистов, которые умеют влюбить и заинтересовать предметом, название которого ты не всегда можешь повторить,))) то вам сюда. Наблюдая со стороны за методами преподавания, уважение со стороны преподавателей, здоровым диалогам, где каждый имеет право на свою точку зрения, с которой считаются, невольно проводишь параллель с высшими учебными заведениями запада и просто получаешь удовольствие от того, как на глазах растёт и развивается твой ребёнок. Понимая все сложности связанные с трудностями современного школьного образования, могу сказать, что для нас Лицей и физмат сессии в Космаче - это очевидный выбор, где ребенок получает разностороннее образование, основы культуры и культурности и уникальные курсы (например инжениринг, ракетостроение), собранные в одном месте.
  Олена Фелонюк
  мати учня 5, 6 кл.
 • Марта в захваті від діток і викладачів! ❤️ Вона знову почала цікавитися школою, бо за минулий рік прям зовсім відбили їй бажання… хоча молодшу школу закінчила з відзнакою. Вона здатна дуже старатися, якщо бачить зацікавленість від оточуючих). Ми її дуже любимо і стараємося дати найкраще. І Ваш Ліцей - найкраща реалізація!

  Дякую за Ваші старання!🤗
  Ірина
  мати учениці 6 кл.
 • Ми вирішили змінити школу - дистанційне навчання, навіть часткове - не підходить Артуру, як на нашу думку (батьків), так і за його власним поглядом.

  У вас чудовий проєкт, і суперські викладачі - але це просто не той формат, що дозволить Артуру реалізувати свої здібності, як у навчальному, так і в соціальному плані. Ми Вам дуже вдячні і маємо лише позитивні враження від співпраці! Всім, хто шукає дистанційні варіанти - будемо рекомендувати вас беззаперечно)
  Анна Гончар
  мати 5 кл.
 • Чудовий викладацький склад, доступні пояснення матеріалу, цікаві авторські курси, готовність йти на зустріч . Враження від навчання позитивні, дитина задоволена атмосферою
  Андробченко Леся
  мати учениці 6 кл.
 • Дуже подобається самостійна робота с куратором. Мій син так вчиться працювати з матеріалом самостійно. Куратор допомагає направити роботу в потрібне русло. Задоволена. Все подобається. Рада, що ми з вами. Сподіваюсь все йде за планом).

  Мій син є досить розслаблений до навчання. Якщо він зрозуміє, що задоволення можна отримувати і від самого процесу навчання, я буду найщасливішою мамою)).
  Ірина Литвин
  мати учня 6 кл., жовтень 2021
 • Син вже тиждень у таборі... Жодного дзвінка - це хороший знак.) А ось те, що він за місяць стурбовано перепитує: "Я ж точно поїду в табір?" - це вже серйозна заявка на вийнятковість табору.

  Насправді, я дуже рада, що ми знайшли таку чудову школу з таким, не менш чудовим, фіз.-мат.табором.

  Для мене важливо, щоб середовище в якому дитина проводить більшу частину свого часу, було розвиваючим та підтримувало зацікавленість до процесу пізнання.

  Я дуже рада, що керівнику ліцею Ірині Ждановій, вдалось зібрати чудову команду запальних, професійних людей, що люблять свою роботу. Це просто щастя, коли бачиш живий інтерес до навчання у своєї дитини. Тут він отримує таких досвід, який не можливо знайти в межах загальноприйнятої школи. І це найбільш цінне! Це те, заради чого він з задоволенням біжить на заняття.

  Хай щастить вам, Науковий Ліцей К. Чурюмова. І Дякую! )
  Ірина Литвин
  мати учня 6 кл., січень 2022
 • Из жизни. Чудеса небес. Отъезжающая крыша. Буквально. В поисках #натхнення_навчання у крилла неожиданно родился вчера план Б. сложно сказать, насколько успешным будет наш план А, поскольку он академически-традиционный. Но вот план Б вчера нащупался.

  Вы видите горящие в ночи глаза? Время действительно приближалось к полуночи, но мальчик хотел учиться прямо здесь и сейчас, очень удивился, что пора бы и домой (!) в полночь (!).

  Нас погрузило в удивительную атмосферу любви к нпуке совершенно невероятное путешествие в астрономическую лабораторию в самом сердце Киева. Островок другого мира. Открываешь калиточку на территорию обсерватории - и точно в другое измерение проваливаешься стремительно, ещё шаг по зарослям каких-то волшебных кустарников, мимо старых деревьев и раскидистой березы - и ты в 1845, где ступени эти чугунные, широкие и гулкие, балкон, сад с поющими на закате птицами, запах мемориального кабинета Клима Чурюмова, стол, которому 100 лет и само прикосновение к которому сакрально. Реликвия науки. Прикоснулся - поумнел. Руку не мыть.

  Там другой меридиан и параллель не киевская. Запахи науки из давно забытого моего прошлого, когда писала диссер…

  Науковий ліцей Чурюмова удивил открытостью сердец, добром, теплом и безграничной душевностью. Это сплошная зона комфорта. Если мы всем семейством решимся сбежать на дистанционку, то сюда

  И как жаль, что этим летом у нас не получится уехать в Космач с великолепной командой Ирины Ждановой. Так хочется понюхать науку. Настоящую. Под звездами.

  Вчерашний вечер - погружение в семью, где Добро и Тепло. Все такое чистое, открытое и настоящее. А лимонад какой домашний вкуснейший! Очень ресурсная получилась встреча.

  Зайдите в обсерваторию. Не пожалеете. Это то самое…
  Марина Згарда
  мати учня 4кл., який був в обсерваторії та на спецкурсах
 • Як приємно отримувати сюрпризи від життя!

  Ми з сином полюбляємо відкриті уроки в Науковому ліцеї Чурюмова - він навчає з 5го класу, а син ще у 4му, то відвідує доступне))

  І ось сьогодні син потрапляє на урок… "Мама, вау! Микола Лисенко! (пауза) …це родич… А, це Машин тато!")))

  Отакий курйоз життя. Син знає композитора Лисенка й знає мою ученицю машу, а тут отримує феєрверк вражень від людини, яка поєднує для нього ці постаті, далеку й близьку)

  Так, світ тісний, і мій хлопчик, що вже четвертий рік підслуховує мої заняття з майстерності актора, знайшов сьогодні собі викладача ораторської майстерності)

  Шановний Микола Лисенко, спасибі Вам за приклад енергійності, яскравої емоційності, позитивного ставлення до будь-яких дитячих проявів та надзвичайного професіоналізму! Єлисей розбещений найгарнішими вчителями, та він в захваті від Вашої манери викладання і - вже заявився слухачем на Ваш курс в наступному семестрі)

  Для мене ж як для мами найголовнішою приємністю була тональність підтримки. Вдалий мотивуючий зворотній зв'язок - це найцінніше для ефективної реалізації дитячих прагнень. Дякую Вам!
  Надія Зеленіна
  мама слухача курсів Ліцею 4 кл.
 • Учора в Науковому ліцеї Клима Чурюмова відбувся перший випуск 9-класників. А мій юначе отримав свій перший ліцеївський табель. І що в цьому незвичайного? Все незвичайне… Пригадую рік тому… Вчергове невблаганно "ріже по живому" фраза фахівців: "Створення прийнятних умов навчання в mainstream school за потребами Вашого хлопця наразі неможливе"... Мої віддані друзі Тарас та Наталя (то Ілюшкіні Янголи-охоронці!) сповістили про відкриття нового навчального закладу для обдарованих дітей. Доле, ти ж знову ставиш мене перед Вибором?! Хм, якщо зараз не спробую - згодом не пробачу собі не отриманий досвід… До речі, я не визнаю категорій "правильний/неправильний вибір в житті". Просто один шлях (вчинок) виведе тебе на ще вищий рівень Буття, а інший провчить добряче, а можливо віддалиться чи втратить свій сенс. Це збагнулось, коли Господь вручив мені диригентську паличку Симфонії Життя Сина… Агов, неполегливосте! Бурхливі мінорні суворі мотиви рідною Симфонічної Музики кличуть мене до знайомства з Іриною Анатоліївною Ждановою, відомою громадською діячкою, засновницею унікального освітнього старт-апу "Науковий ліцей імені Клима Чурюмова", Людиною-Всесвітом (бо вона змінила нам з Ілюхою світ!) Іще не торкнувшись навчання, Ілюшка встиг прийняти участь в дуже незвичному Різдвяному Марафоні від Ліцею "Експерементуй та даруй". Такий "бомбезний" двотижневий кайф для усієї родини, скажу я вам! Вперше в житті ми плели солом'яного павука, виготовляли купу смаколиків до Різдва, вирізали витинанку-янголятка, насолоджувались співом кобзаря та виконували на всю країну легендарного "Щедрика", робили гейзер у ванній, виготовляли лавову лампу, ліпили всю ніч еко-годівнички для птахів (коли в нас раптово вдарив сильний мороз) і, нарешті, надіслали стареньким людям свої власноруч зроблені під час Марафону сувенірчики, аби вони відчули тепло дитячих рук і сердечок. Зрозуміло, що після Різдва ми вже стали ліцеїстами) Зустріч з командою викладачів почалася їз заняття з краєзнавства в праонука легендарного класика української музики - Миколи Лисенка.

  Вишукана ерудованість, просто фантастична харизма… А його ж заняття з ораторського мистецтва просто остаточно зачарували мого хлопця! Щодня відкриття забирали в свій полон настрій і Душу Ілюхи. Він відчув себе офортистом, як Дюрер на мистецтві, сам виплетав солом'яного ікосаедра (цей шедевр висить в кімнаті як традиційний український оберіг), "кодував" веб-дизайнерські завдання, вивчав фізичний тиск та молекулярну будову речовин за допомогою університетського симулятора, "потоваришував" з програмою Stellarium (інструментарієм вчених-астрономів), дуже серйозно замислився над сенсом життя, працюючи на есе з історії до вшанування річниці Революції Гідності, записував разом з однокласниками креативні video podcasts англійською з теми Food I like to eat замість традиційного тематичного говоріння, щотижня радів заняттям з шахової майстерності, особливо корисні підліткам заняття з Безпеки життєдіяльності у формі безперервних дискусій, де вчитель тільки фасилітує загальну тему, діти самостійно доходять висновку про стратегічні критерії приналежності людини до категорії "вихована, соціально обізнана, емоційно зріла особистість", а ще неймовірно цікаві розвиваючі практичні заняття з природознавчих наук за програмою NASA у курсі Science… Найсучасніші онлайн- технології спілкування та обміну інформацією, різноманітний інструментарій онлайн-навчання… Театр цікавої науки, віртуальні та оффлайн екскурсії, зустрічі з молодими талановитими українцями, які досягли успіху, біотехнологічний старт-ап… Та що я все про уроки))) Батьківські збори із усією командою Ліцею - то відверті розмови тих, "хто в одному човні", корисні та часто "незручні", але дієві щоразу за своїми висновками… Мої "кави з директоркою" більше схожі на зустрічі зі старшою сестрою, якій розповіси все, що на душі - і станеш мудріше… Ви тільки уявіть собі, що означає тричі переформатовувати дорожню карту навчання мого сина за півроку! Я можу тільки впевнено сказати: "Якщо у Вас "особлива дитина", їй потрібний інклюзивний підхід - ідіть в наш Ліцей! " Усі "особливі діти", безперечно, здібні від Бога - декламують, малюють, конструюють, ліплять, відчувають особливо тонко цей Світ… Навіть і неможливо уявити собі, як STEAM - система навчання, яку сповідують в Ліцеї Клима Чурюмова, озветься саме у Вашій дитині?! Життя постійно ворушить наш спокій Викликами - Хвилями. Ідіть на зустріч! Вірте в своїх дітей!
  Ганна Улицька
  мати учня 6 класу/інклюзія
 • Найбільш цікавим було виготовлення безвідходних годівничок, ікосаедрів та ліхтариків. А Олексію ще сподобалось робити яблучний сніг! Складно було зробити все в строки. Ми і зареєструвалися пізніше, тому пропустили деякі завдання та й перед святами важкувато виявилось все встигати. А взагалі мені здається, треба повторити! Чомусь не завжди вистачає часу на свої дітей, не вистачає часу на маленькі. але дуже важливі справи. Ми постійно біжимо… А виявляється треба зупинитися, озирнутися і спіймати момент! Тому ми безмежно вдячні за все!!!
  Відгук учасниці про Благодійний марафон "Експерементуй та Даруй!" 1.0
 • Перш за все, хочемо подякувати Вам і усім причетним до Різдвяного марафону, за таку гарну задумку! Розумію, що з Вашого боку пророблена надзвичайно велика та клопітка робота. Дякуємо за цікаві завдання, змістовні пояснення та небайдужість! Бул дуже корисно та цікаво. Особливо приємно, що усі учасники марафону не лише вчилися нового, виконували завдвння та творили, а й приєдналися до підтримки стареньких. Сподіваємося, що і наші поробки стануть приємністю для бабусь чи дідусів та змусять їх посміхнутися і відчути себе краще.

  Стосовно завдань, то вони були дуже цікавими, діти виконували охоче. Навіть п'ятирічний племінник, коли приходив у гості, постійно запитував про нові завдання і деякі виконував (його ялинка та браслетики також поїхали до стареньких). Було несподівано, коли одного дня Женя робила капелюшок з пряжі для ляльки, а наступного дня Ви прислали завдання зі створення такого ж капелюшка
  Відгук 2 "Благодійний марафон"
 • Сумно. що все закінчилося. Ми вже звикли та чекали нових завдань. Вже навіть дуже звикли.

  Було цікаво, дуже. Чекали та гадали, яке буде наступне завдання Діти чекали зворотної відповіді, раділи, навіть тоді, коли щось робила мама, та і я чекала!) Малий також завжди приймав активну участь, я пошкодувала, що його не зареєструвала. З Вашого дозволу, коли буде диплом Сашку, зміню ім'я на Івана та роздрукую і йому також. Він мене дуже вразив.

  Також, мені дуже подобається все те, що вчить дитину, не тільки чомусть цікавому та корисному, а також відповідальності та необхідності виконувати щоденні задачі, вчить тому, що все має свій строк. Я не знаю, які інші діти, а мої швидко розслабляються з тривалими канікулами або дистанційним навчанням, які були у нашому місті. Цей проект нагадав їм, що вони мають певні обов'язки, адже участь була за їх бажанням
  Відгук 3 "Благодійний марафон"
 • Если вы ищите нереальный опыт для своего ребёнка, высокий уровень специалистов, которые умеют влюбить и заинтересовать предметом, название которого ты не всегда можешь повторить,))) то вам сюда. Наблюдая со стороны за методами преподавания, уважение со стороны преподавателей, здоровым диалогам, где каждый имеет право на свою точку зрения, с которой считаются, невольно проводишь параллель с высшими учебными заведениями запада и просто получаешь удовольствие от того, как на глазах растёт и развивается твой ребёнок. Понимая все сложности связанные с трудностями современного школьного образования, могу сказать, что для нас Лицей и физмат сессии в Космаче - это очевидный выбор, где ребенок получает разностороннее образование, основы культуры и культурности и уникальные курсы (например инжениринг, ракетостроение), собранные в одном месте.
  Олена,
  мати учня 6 кл
 • Так, почнемо з того, що сподобалось. Сподобався сам заклад, сподобалась ідея об'єднувати те, що не можна спочатку зрозуміти… мистецтво і наука… Це СУПЕР! Шкода, що в моєму дитинстві такого не було. Хочеться самій йти вчитись! :-) Сподобалось, що такий персонал відкритий - дякую Вам за це! Подобається те, що змогли зібрати професіоналів. Сподобалось те, що є можливість вчитись дистанційно
  Не сподобалось те, що ми вас довго шукали :-)
  учасниця Дня відкритих вікон
 • Мені все сподобалось. Дякую,що були заняття з психологом. Це було корисно. Ми бачили реакцію людей - їм всім дуже все подобалось. Дякуємо, що запросили :-)
  учасниця Дня відкритих вікон
 • Ми у вас вперше, дружелюбна у вас тут атмосфера, такиииий дизайн… дошка на всю стіну.. - це так приємно. Мене вразило технічне оснащення, сама програма, те що змінюються технічні моменти, практичні, рухливі, що не просто так.. не сумно…
  учасниця Дня відкритих вікон